fbpx

Pierwsza elektrownia fotowoltaiczna PGE

Pierwsza elektrownia fotowoltaiczna PGE - wlaczoszczedzanie.pl

PGE będzie produkowała energię ze słońca. Właśnie oddała do użytku pierwszą elektrownię fotowoltaiczną – o powierzchni 3,5 tys. metrów kw. Elektrownia leży na górze Żar na wysokości 740 m n.p.m., zakładana roczna produkcja energii to ok. 550 MWh. Nowa elektrownia w Międzybrodziu Żywieckim jest najwyżej położoną instalacją fotowoltaiczną w Polsce.

Zainstalowano tam 2400 paneli fotowoltaicznych, usytuowanych w 16 rzędach – każdy o mocy 250 W. Łączna powierzchnia paneli wynosi 3,5 tys. metrów kw. Ze względu na położenie, elektrownia chroniona jest specjalną instalacją odgromową składającą się z 200 masztów o wysokości 4 m każdy. Zakładana roczna produkcja energii w elektrowni fotowoltaicznej PGE kształtować się będzie na poziomie co najmniej 550 MWh brutto.Pierwsza elektrownia fotowoltaiczna PGE

Inwestorem projektu jest PGE Energia Odnawialna. Jak podała spółka, projekt elektrowni fotowoltaicznej wpisuje się w strategię biznesową Grupy PGE, zakładającej stopniową dywersyfikację źródeł wytwarzania.

 

Leave a Reply

Przewiń do góry
X