Orison Tower czyli domowa bateria która ma pomóc zmniejszyć rachunki za prąd

Orison Tower czyli domowa bateria która ma pomóc zmniejszyć rachunki za prąd
@ Orison Tower

Tesla Powerwall to system magazynowania energii, który można ładować np. podczas nocnej taryfy i wykorzystywać zgromadzony w nim prąd w czasie dnia. Wkrótce na rynku pojawi się dla niego konkurencja czyli Orison Tower opracowana przez inżynierów firmy Orison, którzy na Kickstarterze zbierają pieniądze na realizację tego projektu.

Orison Tower z wyglądu przypomina nowoczesną kolumnę głośnikową. Pojemność urządzenia wynosi 2,2 kWh, co wystarcza, by przez 24 godzin zasilać lodówkę, lub też przez sześć godzin telewizor oraz laptopa. Proces ładowania jest w pełni automatyczny, a dedykowana aplikacja informuje użytkownika, ile pieniędzy udało mu się zaoszczędzić, oraz podaje ogólne statystyki urządzenia.

Orison Tower nie trzeba instalować, co oszczędza nam sporo dodatkowych kosztów. Wystarczy wybrać miejsce do postawienia sprzętu i podłączyć go do gniazdka. Producent zapewnia, że gwarancja obejmuje 5000 cykli ładowania lub 10 lat użytkowania. Orison Tower w wersji montowanej na ścianie kosztować ma 1600 dolarów, natomiast wariant podłogowy to wydatek 1950 dolarów, a zamówienia przedsprzedażowe można składać na stronie kickstar.

Trzeba jednak pamiętać, że aby korzystanie z tego urządzenia miało sens, należy mieć możliwość korzystania z nocnej taryfy lub posiadać własne panele fotowoltaniczne.

żródło: orison.energy

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top