Ontario poligonem doświadczalnym dla autonomicznych samochodów

Ontario poligonem doświadczalnym dla autonomicznych samochodów - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ tsaiproject / CC BY 2.0
Downtown, Toronto Ontario, Canada / @ Flickr / @ tsaiproject / CC BY 2.0

Kanadyjska prowincja Ontario w styczniu stanie się poligonem doświadczalnym dla autonomicznych samochodów. Trójka producentów wyraziła chęć sprawdzania tam swoich technologii. W ramach pilotażowego projektu, na ulicach miast zlokalizowanych w tej prowincji, pojawią się prototypy autonomicznych aut należące do Uniwersytetu Waterloo, Erwin Hymer Group oraz Blackberry QNX. Każda z wymienionych grup posiada własne auta i są to Lincoln MKZ, Mercedes-Benz Sprinter Van, oraz Lincoln z 2017 roku.

Testowane będą pojazdy będące na różnym stadium automatyzacji, w różnych warunkach pogodowych, oraz na różnej jakości dróg. Wszystkie modele zostaną wyposażone w sensory, radary, sonary i lidary, pozwalające orientować się w terenie, oraz oprogramowanie dostarczające konstruktorom dokładnych danych na temat ich działania.

Kanadyjskie przepisy wymagają wprawdzie, żeby podczas testów za kierownicą autonomicznych pojazdów znajdował się człowiek, jednak nie narzucają żadnych ograniczeń w kwestii gdzie auta mogą się poruszać.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X