Od lipca nie wjedziesz do Paryża samochodem zarejestrowanym przed 1997 rokiem

Od lipca nie wjedziesz do Paryża samochodem zarejestrowanym przed 1997 rokiem - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Moyan Brenn / CC BY 2.0
Flickr / @ Moyan Brenn / CC BY 2.0

Paryż cierpi z powodu zanieczyszczenia powietrza już od wielu lat. Władze miasta próbowały wielu rozwiązań m.in. zwiększania opłaty za wjazd i parkowanie w niektórych strefach miasta, zakaz poruszania się po centrum samochodami z silnikiem wysokoprężnym, organizowaniem dni bez samochodu.

Kolejne rozwiązanie czyli całkowity zakaz wjazdu do miasta samochodów zarejestrowanych przed 1997 rokiem ma wejść w życie od 1 lipca i będzie obowiązywało w dni powszednie. To samo ograniczenie ma dotyczyć motocykli zarejestrowanych przed 2000 rokiem.

Samochody mają być oznaczone specjalnymi naklejkami, których kolor będzie wskazywał na jedną z 6 klas emisji spalin. Takie oznaczenia pozwolą na lepsze filtrowanie ruchu ulicznego. Szacuje się, że dzięki nowym przepisom obecny ruch miejski w stolicy Francji zostanie rozładowany o około 10%.

Ograniczanie wieku pojazdów wpuszczanych do stolicy Francji ma stopniowo przybierać na sile do 2020 roku, kiedy do miasta nie będzie mogło wjechać żadne auto zarejestrowane przed 2012 rokiem.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X