fbpx

Nowy Chevrolt Bolt przejedzie na jednym ładowaniu 380 km

Nowy Chevrolt Bolt przejedzie na jednym ładowaniu 380 km - wlaczoszczedzanie.plChevrolet udostępnił konfigurator wyposażenia najnowszej generacji elektrycznego modelu Bolt, dzięki czemu poznaliśmy specyfikację techniczną nowego auta. Bolt na jednym ładowaniu przejedzie aż 380 km.

Nowy model w podstawowej wersji ma kosztować ok 38 000 dolarów. Najciekawszym elementem jest jego napęd. W tej roli mamy elektryczny zespół napędzający przednie koła, który dysponuje mocą 200 KM, oraz momentem obrotowym na poziomie 360 Nm. To wystarcza, żeby od 0 do 96 km/h rozpędzić się w czasie 6,5 sekundy.

Zainstalowana na jego pokładzie bateria litowo-jonowa o pojemności 60 kWh pozwala przejechać dystans 380 km. Jej ponowne naładowanie może być wykonywane z gniazdka. Niestety zainstalowana w aucie 7,2 kW ładowarka zasilana z gniazdka 120 V, nie jest zbyt wydajna. Po godzinie ładowania przejedziemy jedynie 6,4 km. Dlatego warto dopłacić 750 dolarów za opcjonalną szybką ładowarkę. Wówczas po 30 minutach ładowania możemy przejechać 144 km, a po godzinie aż 256 km.

Początkowo Chevrolet Bolt dostępny będzie na rynku amerykańskim, ale w przyszłym roku będzie go można kupić także w innych krajach.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X