fbpx

Nowa funkcja Tesli czyli autopilot dostępna za darmo

Flickr / Steve Jurvetson / CC BY 2.0
Flickr / Steve Jurvetson / CC BY 2.0

W ubiegłym roku Tesla Motors wprowadziła do Modelu S funkcję Autopilota pozwalającego w pewnym stopniu zautomatyzować prowadzenie auta. Jego właściciel podczas podróżowania autostradami może puścić kierownicę, a pojazd sam kontroluje kierunek jazdy, prędkość, odległości od poprzedzających aut, a nawet zmienia pasy ruchu.

Autopilot jest jednak dodatkowo płatną opcją i kosztuje 3000 dolarów. Firma, żeby przekonać klientów o jego użyteczności, przygotowała promocję, której celem jest zachęcenie obecnych właścicieli Modelu S oraz Modelu X do zakupu dodatkowej funkcji.

Każdy posiadacz auta może przez 30 dni testować ją całkowicie za darmo. Wystarczy tylko zgłosić ten fakt producentowi, a wówczas wysłana zostanie odpowiednia aktualizacja, która ją aktywuje.

Elon Musk, szef Tesla Motors twierdzi, że elektroniczny system umiejący prowadzić auto podczas jazdy po autostradach, jest w stanie aż o połowę zredukować ryzyko ewentualnej kolizji. Warto zaznaczyć że funkcja Autopilota jest pierwszą generacją nowego systemu. Kolejne jej edycje będą z pewnością bardziej dopracowane i mogą lepiej chronić kierowców przed ewentualnymi kolizjami.

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne technologie instalowane od lat na pokładach aut, znacznie poprawiają bezpieczeństwo pasażerów. Systemy awaryjnego hamowania, wykrywania pieszych, kamery noktowizyjne oraz wiele innych elementów sprawiają, że liczba wypadków jest coraz mniejsza, a pasażerowie są mniej narażeni na ciężkie obrażenia ciała.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X