Największy producent piwa na świecie będzie korzystać tylko z energii odnawialnej

Największy producent piwa na świecie będzie korzystać tylko z energii odnawialnej - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr /@ Martin Garrido/CC BY 2.0
Flickr /@ Martin Garrido/CC BY 2.0

Największy na świecie producent piwa Anheuser-Busch InBev NV zobowiązał się do 2025 roku do całkowitego porzucenia paliw kopalnych i inwestycji w odnawialne źródła energii. Koncern ten posiada ponad 35 marek piwa na całym świecie w tym m.in. Budweiser, Corona i Stella Artois.

Firma żeby osiągnąć ten cel planuje inwestycje zarówno we własne panele słoneczne, jak i odkupowanie energii od firm posiadających farmy wiatrowe.

Łącznie ma zostać zamienionych 6 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie na energię ze źródeł odnawialnych na rynkach, na których działa AB InBev. Ma to pomóc przekształcić przemysł energetyczny w krajach takich jak Argentyna, Brazylia, Indie oraz w krajach w Afryce.

Prezes AB InBev Carlos Brito podkreśla, że zmiany klimatu mają głęboki wpływ na firmę i społeczności, w których firma działa. Ograniczanie paliw kopalnych będzie korzystne dla środowiska i zmian klimatu.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X