Na tczewskiej starówce kontenery na śmieci trafiły pod ziemię

Na tczewskiej starówce kontenery na śmieci trafiły pod ziemię
@ UM Tczew

Na tczewskiej starówce, gdzie brakuje miejsca na kontenery na śmieci, zakończyła się budowa pilotażowych podziemnych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów.

Są to nowoczesne, wyjmowane pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej z lokalizacji znajdują się cztery pojemniki. Trzy mają pojemność 5 m3 na tworzywa sztuczne, makulaturę i odpady zmieszane, jeden 3 m3 na szkło.

Nowe pojemniki nie zabierają dużo miejsca, ponieważ są ukryte pod ziemią. Są estetyczne, pojemne i lepiej się komponują z otoczeniem niż duże kontenery.

Mam nadzieję, że mieszkańcy będą z nich zadowoleni, a na Starym Mieście łatwiej będzie utrzymać porządek.


mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

Firma odbierająca odpady została przeszkolona, w jaki sposób opróżniać pojemniki i jest już gotowa do odbierania z nich odpadów.

Koszt projektu pod nazwą : „Realizacja dwóch pilotażowych zestawów podziemnych pojemników do segregacji odpadów komunalnych na terenie Tczewa” to 345 tys. zł. Dotacja ze środków WFOŚiGW w Gdańsku to 86 tys. zł .

Jeśli nowe pojemniki się sprawdzą i będą dobrze oceniane przez mieszkańców, w Tczewie ma pojawić się ich więcej. Zwłaszcza na Starym Mieście, gdzie ciasna zabudowa i historyczny charakter dzielnicy często nie pozwala na ustawienie tradycyjnych kontenerów.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X