Na Politechnice Wrocławskiej odbędą się zawody SmartMoto Challenge, w czasie których studenci zbudują crossowe motocykle elektryczne

Na Politechnice Wrocławskiej odbędą się zawody SmartMoto Challenge, w czasie których studenci zaprojektują i zbudują crossowe motocykle elektryczne. Zawody które cyklicznie odbywające się w Barcelonie i w Moskwie, po raz pierwszy odbędą się w Polsce 24-26 sierpnia.

W organizowanych przez studentów Politechniki Wrocławskiej zawodach SmartMoto Challenge wezmą udział zespoły z Polski i Rosji.

Mikołaj Ostrowski z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej podkreślił, że wrocławscy studenci mają spore doświadczenie jako uczestnicy tych zawodów.

Z naszymi motocyklami elektrycznymi pojawiamy się w Barcelonie regularnie od 2013 roku.

Zawody odbędą się w dniach 24-26 sierpnia w kampusie Politechniki Wrocławskiej oraz na torze off-road przy Wzgórzu Kilimandżaro we Wrocławiu. Zadaniem uczestników SmartMoto Challenge jest zaprojektowanie i zbudowanie crossowego motocykla elektrycznego. Ostrowski podkreślił, że wszystkie części gotowe wykorzystane w projekcie motocykli muszą być homologowane.

Pozostawiliśmy jednak konstruktorom dużo swobody i przestrzeni na innowacyjne pomysły.

Motocykle zgłoszone do konkursu biorą udział w w konkurencjach statycznych (prezentacja biznesplanu, omówienie szczegółów technicznych) – oraz dynamicznych (testy sprawnościowe, przyspieszenia oraz wyścig). Łącznie do zawodów, które zostaną zorganizowane we Wrocławiu, zakwalifikowano siedem motocykli skonstruowanych przez drużyny z Polski i Rosji.

Głównym celem współzawodnictwa jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie.


podkreślił Charytoniuk

Podczas SmartMoto Challenge odbędzie się też na wrocławskiej uczelni dwudniowy Festiwal Elektromobilności. Będzie to m.in. prezentacja firmy z branży motoryzacyjnej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Energii, Minister Infrastruktury, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Środowiska oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Wrocławia.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

Dodaj komentarz