MPK otrzyma 115,7 mln zł z UE na zakup 107 ekologicznych autobusów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Krakowie otrzyma ponad 115,7 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych na zakup 107 ekologicznych autobusów. Pierwsze pojazdy wyjadą na ulice miasta na przełomie czerwca i lipca tego roku, przed Światowymi Dniami Młodzieży.

W czwartek władze województwa małopolskiego podpisały z zarządem MPK umowę na dofinansowanie zakupu autobusów. Wartość całego projektu wynosi ponad 167,4 mln zł, z czego ponad 115,7 mln zł będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

To pierwsza tak duża umowa dotycząca dofinansowania zakupu transportu publicznego w mieście. W całej poprzedniej perspektywie finansowej UE krakowski przewoźnik kupił 47 autobusów przy współudziale środków unijnych.

Tak znaczna wymiana taboru autobusowego będzie niezwykle ważnym przyczynkiem do poprawy jakości powietrza w Krakowie. Nowe autobusy spalinowe mają spełniać najwyższe normy emisji spalin Euro 6. Zakupione będą też pojazdy hybrydowe i elektryczne.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X