Ministerstwo Energii chce zróżnicować cenę za prąd

Ministerstwo Energii chce zróżnicować cenę za prąd
Flickr/ @ Michael Beck / CC BY ND 2.0

Wiceminister energii zapowiada inteligentne liczniki prądu i zróżnicowanie cen energii dla konsumentów. Za pół roku członkowie Unii Europejskiej rozpoczną dyskusję na temat zmian w różnych przepisach dotyczących energetyki.

Wiceminister energii Michał Kurtyka powiedział, że prędzej czy później dojdzie w Polsce do zróżnicowania cen energii w różnych porach dnia i nocy. Uelastycznienie cen mogłoby być sygnałem dla gospodarstw domowych, że warto przenieść konsumpcję energii na czas, kiedy prąd jest tańszy. Konieczna jednak będzie do tego wymiana samych liczników energii.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zmienią się taryfy. Komisja Europejska pracuje nad wspólnym rynkiem energii we wspólnocie. Pod koniec roku mają być znane konkretne rozwiązania legislacyjne.

Już teraz, jeżeli chce się zaoszczędzić na rachunkach za energię warto zastanowić się nad zmianą taryfy z tradycyjnej, na dwustrefową lub weekendową. Trzeba jednak pamiętać i dopasować harmonogram własnych zachowań do tańszego wymiaru godzin. Poza tańszymi porami pobór prądu trzeba ograniczyć do minimum.

zobacz: oszczędzanie prądu czyli jak oszczędzać energię elektryczną

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top