Marki należące do koncernu LPP rezygnują z elementów które pochodzą z naturalnych futer

Flickr / @ Sherrie Thai / CC BY 2.0Sieć sklepów Reserved oraz pozostałe marki należące do koncernu LPP czyli Mohito, Tallinder i Cropp, rezygnują z elementów, które pochodzą z naturalnych futer. Nowe zasady LPP wprowadza we wszystkich swoich sklepach, począwszy od kolekcji jesień/zima 2016.

Rezygnując z futer naturalnych LPP pokazuje, że moda przyjazna zwierzętom stanowi przyszłość. Koncern reaguje tym samym na rosnące zainteresowanie konsumentów prawami zwierząt i w znaczący sposób przykłada się do ochrony zwierząt w Europie Wschodniej. LPP już w 2014 roku wycofało się ze stosowania w swoich produktach angory czyli miękkiej tkaniny z wełny królików angorskich.

Według danych PETY największej organizacji działającej na rzecz praw zwierząt na świecie, co roku na futra zabijanych jest ok. 84 mln norek, lisów i jenotów oraz 2 mln kotów i psów. Poprzez ujawnianie przypadków znęcania się nad zwierzętami, edukowanie społeczeństwa oraz zachęcanie do zmiany stylu życia (np. rezygnacji z noszenia naturalnych futer), organizacja stara się polepszyć los zwierząt. Organizacja znana jest z publikowania wstrząsających materiałów filmowych, które przedstawiają przypadki dręczenia zwierząt.