Lynk & Co 01 czyli nowy elektryczny SUV

Lynk & Co 01 czyli nowy elektryczny SUV
@ Lynk & Co 01

Chiński koncern Geely Automobile zajmujący się produkcją samochodów osobowych powołał do życia nową markę Lynk & Co, która zaprezentowała swój pierwszy pojazd zasilany prądem.

Lynk & Co 01 należy do kategorii kompaktowych SUV’ów . Pojazd ten nie powstał z myślą o zwykłych konsumentach, lecz firmach specjalizujących się w wynajmowaniu pojazdów na krótki czas.

Model wyposażono w cyfrowe zamki, umożliwiające otwieranie auta bez konieczności posiadania kluczyka, ale za pomocą smartfona, oraz system umożliwiający jazdę nim przez określoną ilość czasu. Na wyposażeniu samochodu w celu zwiększenia bezpieczeństwa znajdą się autonomiczny asystent hamowania, adaptacyjny tempomat oraz system wykrywania pieszych.

Koncepcja pojazdu przeznaczonego do współdzielenia tzw. carshering lub carpooling, wydaje się ciekawym kierunkiem rozwoju marki. Można wyobrazić sobie wspólne użytkowanie takiego pojazdu przez grono przyjaciół. Wówczas nie trzeba kupować kilku samochodów, tylko współfinansować użytkowanie jednego egzemplarza.

Lynk & Co 01 pojawi się w Chinach na początku przyszłego roku. Do Europy oraz Stanów Zjednoczonych trafi nieco później.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X