Londyn chce pozbyć się samochodów z silnikami Diesla

Londyn chce pozbyć się samochodów z silnikami Diesla
Flickr / @ Günter Hentschel / CC BY ND 2.0

Londyn chce pozbyć się samochodów z silnikami Diesla. Władze zaproponują ich właścicielom dopłaty, a program pochłonie ponad 500 milionów funtów.

Najwięcej będą mogli otrzymać właściciele vanów spełniających najniższe normy czystości spalin, którzy postanowią przesiąść się do bardziej ekologicznych pojazdów. Będą oni mogli liczyć na dopłatę w wysokości 3500 funtów, czyli 17,8 tys. zł. Mniej zamożni właściciele przynajmniej dziesięcioletnich samochodów osobowych z silnikami wysokoprężnymi będą mogli otrzymać 2000 funtów, czyli 10,2 tys. zł, na zakup nowego auta lub do wykorzystania w systemie współdzielenia pojazdu. Taksówkarze mogliby liczyć na dopłatę w wysokości tysiąca funtów.

Władze Londynu zastanawiają się również nad tym, czy nie zwiększyć dopłat dla osób, które zdecydują się na zakup samochodu elektrycznego.

Władze stolicy Wielkiej Brytanii chcą ograniczyć liczbę samochodów z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi do końca 2018 roku, a od roku 2025 całkowicie zakazać poruszanie się takimi autami w Londynie.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X