fbpx

Lexus LF-FC z napędem elektrycznym i wodorowym

Lexus LF FC
Lexus LF FC

Futurystyczna stylistyka samochodu Lexusa jest zgodna z filozofią „L-finesse”, co widać po charakterystycznej osłonie chłodnicy oraz innych elementach zewnętrznych takich jak światła.

Sercem Lexusa LF-FC jest wysokowydajny system z ogniwami paliwowymi zasilanymi wodorem. Wytworzona przez nie energia porusza potężny silnik elektryczny napędzający tylne koła oraz dwa silniki elektryczne umieszczone w kołach przednich.

Lexus LF FC
Lexus LF FC

Lexus LF-FC jest więc pojazdem z napędem na obie osie. Elementy układu napędowego rozmieszczono tak, by uzyskać idealne położenie środka masy samochodu – zestaw ogniw paliwowych znajduje się z tyłu, sterownik mocy z przodu, zbiorniki wodoru umieszczono pod kabiną w układzie litery T.

Samochód wyposażono w pakiet zaawansowanych technologii ułatwiających jego prowadzenie i zwiększających bezpieczeństwo czynne, obejmujący funkcje automatycznego prowadzenia z mechanizmami rozpoznawania sytuacji wokół pojazdu i podejmowania optymalnych decyzji w celu zminimalizowania możliwości zaistnienia wypadku.

więcej:  Lexus LF – FC 

Leave a Reply

Przewiń do góry
X