Poruszająca kampania Las nigdy nie umiera samotnie The Forest Never Dies Alone

kampania Las nigdy nie umiera samotnie The Forest Never Dies Alone
@SOS Mata Atlântica

Las Nigdy nie umiera samotnie (The Forest Never Dies Alone) to poruszająca kampania ekologiczna, która ma ostrzec ludzi przed nieodwracalną degradacją rozciągającego się na południowo-wschodnim wybrzeżu Brazylii lasu atlantyckiego (Mata Atlântica).

Las ten jest ostoją niezliczonych gatunków fauny i flory zagrożonych wymarciem. Pod względem biologicznej różnorodności to miejsce nie ma sobie równych na ziemi.

W Mata Atlântica żyje niemal 10 000 gatunków roślin, a liczba gatunków ptaków jest wyższa niż w całej Europie. Wszystko to na obszarze 160000 km². W przeszłości las zajmował powierzchnię niemal 1,5 miliona km². Teraz 90% lasu zniknęło, a na jego terenie mieszka ponad 130 milionów ludzi.

Teren Mata Atlântica jest mniejszy i znacznie bardziej zdegradowany niż Amazoński Las Deszczowy. Jest on kluczowym habitatem dla ponad połowy brazylijskich gatunków zagrożonych wyginięciem.

Oba obrazy kampanii ekologicznej „The Forest Never Dies Alone” mają zwrócić uwagę na straty jakie ponosi przyroda w skutek działalności człowieka, której ofiarą jest nie tylko las deszczowy ale również unikalne rodzinne gatunki roślin i zwierząt.

Międzynarodowa grupa uczonych obliczyła, że las można uratować inwestując rocznie zaledwie 0,01% brazylijskiego PKB.

Kampania „The Forest Never Dies Alone” została tworzona przez agencje reklamową DPZ&T dla Fundacji SOS Mata Atlântica. Fundacja SOS Mata Atlântica to brazylijska organizacja typu non-profit działająca od ponad 30 lat w celu ochrony tego unikalnego lasu deszczowego.

Organizacja realizuje wiele projektów związanych z monitorowaniem i odtwarzaniem lasów tropikalnych, ochrony morza i wybrzeża, edukacji ekologicznej, oraz licznych kampanii na rzecz ochrony środowiska.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top