Krótkoterminowy wynajem aut coraz częściej wykorzystują firmy, a dzięki big carsharingowi może się stać to jeszcze bardziej popularne

Krótkoterminowy wynajem aut coraz częściej wykorzystują firmy, a dzięki big carsharingowi może się stać to jeszcze bardziej popularne
@ CityBee

Przedsiębiorstwa mają do wyboru kilka możliwości nabycia pojazdu. To już nie tylko kupno, leasing czy wynajem długoterminowy. Mobilność zapewnia także carsharing, czyli system wypożyczania aut na minuty. Obecnie formuła jest popularna wśród indywidualnych użytkowników. Jednak coraz częściej krótkoterminowy wynajem aut wykorzystują też firmy, a dzięki big carsharingowi może się stać to jeszcze bardziej popularne.

Carsharing może być dla firm bardziej opłacalną formą korzystania z samochodu jeśli pojazd używany jest okazjonalnie np. w firmach, które działają sezonowo. Także przedsiębiorstwa budowlane czy cateringowe mogą wykorzystać carsharing, bo rynek samochodów na minuty poszerza swoją ofertę o pojazdy dostawcze. Spółka CityBee wprowadziła do Polski carsharing w wersji big. Samochody dostawcze mieszczą 13 metrów sześciennych towaru.

W carsharingu opłata za wynajem samochodu uzależniona jest od czasu jazdy i pokonanego dystansu. Dzięki temu użytkownik może szybko oszacować koszty planowanego przejazdu lub dalszej podróży i zadecydować, czy skorzystać z aut na minuty, czy z własnej floty.

Warto porównać koszty związane z posiadaniem samochodu z kosztami wynajmu w formule carsharingu. W CityBee za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu. Dlatego carsharing może się sprawdzić także w przypadku floty dla firm.

Korzyści ekonomiczne z big carsharingu to przede wszystkim elastyczność. Samochód można wypożyczyć wtedy, kiedy rzeczywiście go potrzebujemy i zapłacić tylko za czas wynajmu. Wszystkie opłaty są już wliczone: ubezpieczenie, paliwo, koszty eksploatacyjne, więc nie martwimy się o żadne dodatkowe koszty. Z góry możemy obliczyć, ile zapłacimy za wynajem i wynająć samochód tylko wtedy, kiedy rzeczywiście jest taka potrzeba biznesowa.

dodatkowe informacje: citybee.pl

źródło: newseria.pl

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X