Krakowscy urzędnicy chcą promować jazdę rowerem do pracy

Krakowscy urzędnicy chcą promować jazdę rowerem do pracy
Pixabay / @ chichotek08 / CC0

Upominki rowerowe, bilety do kina, kupony do kawiarni – tak krakowscy urzędnicy chcą promować jazdę rowerem do pracy. Urząd czeka na zgłoszenia pracodawców z Krakowa i okolic.

Kampanię pod hasłem „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko” organizuje Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Chodzi o to, by pracodawcy promowali wśród swoich pracowników korzystanie z roweru podczas codziennych podróży do i z pracy. Akcja adresowana jest szczególnie do tych, którzy do tej pory korzystali w drodze do pracy przede wszystkim z samochodów.

To druga edycja akcji kampanii. W ubiegłorocznej udział wzięło w sumie 50 pracodawców z sektora prywatnego i publicznego, a w ciągu 5 pełnych miesięcy w 2017 r. rowerem podróżowało każdego miesiąca średnio ponad 350 osób, pokonując w sumie blisko 51,5 tys. km. Jak podaje UMK, statystycznie prawie 55 proc. wszystkich podróży do i z pracy w wykonaniu uczestników kampanii odbyła się na rowerze. Spośród wszystkich uczestników zeszłorocznej akcji, 60 proc. nie korzystało wcześniej z rowerów w dojazdach do pracy.

W tym roku do końca czerwca w kampanii uczestniczyło w sumie 78 instytucji i przedsiębiorstw, a w lipcu przystąpiły cztery kolejne. W maju w ramach akcji do pracy na rowerze podróżowało w sumie ponad 950 osób, a w czerwcu – ponad 1200. Wśród uczestników akcji część osób dojeżdża do pracy na rowerze codziennie; więcej niż połowa przyjeżdżała w czerwcu na rowerze do pracy przynajmniej co drugi dzień.

źródło: kurier.pap.pl

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X