Kraków planuje uruchomić wypożyczalnie samochodów elektrycznych

Kraków planuje uruchomić wypożyczalnie samochodów elektrycznych
Flickr / @ Alexandre Lung / CC BY SA 2.0

W przyszłości w Krakowie będzie zlokalizowanych nawet 70 terminali z pojazdami na prąd. Wkrótce rozpoczną się konsultacje w tej sprawie.

Wypożyczalnie mają zapewnić mieszkańcom możliwość samodzielnego wypożyczenia i zwrotu samochodu elektrycznego. Terminale będą się znajdować w specjalnie oznakowanych miejscach. Zwrot pojazdu odbywać się będzie w tym samym lub dowolnie wybranym miejscu. Możliwe będzie również pozostawienie samochodu na dowolnym parkingu lub w wyznaczonym miejscu parkingowym, w przypadku gdy poziom baterii umożliwi przejechanie kolejnemu użytkownikowi minimum 50 km.

W planach jest uruchomienie wypożyczalni co najmniej 100 samochodów w trzech klasach: 35 samochodów miejskich, dwuosobowych, 50 samochodów miejskich klasy A i 15 małych samochodów dostawczych.

Wypożyczalnia stanowić będzie uzupełnienie funkcjonującej na terenie Krakowa komunikacji zbiorowej oraz miejskiej wypożyczalni rowerów. Pojazdy będą mogły poruszać się po bus pasach, strefie ograniczonego ruchu z wyłączeniem ulic wewnątrz I obwodnicy, zatrzymywać się w strefie bezpłatnego parkowania, a także za darmo korzystać z miejskich parkingów kubaturowych.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X