Kontrowersyjna wypowiedź Ministra Szyszko który uważa że polska szkoła ekologi polega na wycinaniu lasu

Kontrowersyjna wypowiedź Ministra Szyszko który uważa że polska szkoła ekologi polega na wycinaniu lasu
Flickr/ @ Frank Vassen / CC BY 2.0

Tuż przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży minister wziął udział w konferencji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas konferencji „Ekologia integralna. Laudato Si’” uczestnicy zastanawiali się nad możliwością realizacji zawartych w encyklice papieża Franciszka przesłań między innymi na temat roli człowieka w ochronie środowiska.

W czasie swojego przemówienia do pielgrzymów minister Szyszko miał stwierdzić że są różne organizacje ekologiczne, które uważają, że największym złem jest wycinanie drzew i że jest to wina naszego pokolenia, że tak myślą.

Rąbaliśmy te lasy, wycinaliśmy, a tych lasów mamy coraz więcej. Mamy tę swoją polską szkolę ekologii i leśnictwa, która polega także na wycinaniu lasu, gospodarowaniu nim.

Nagłośniona sprawa Doliny Rospudy to było nieporozumienie, światowa opinia została wprowadzona w błąd. Przez to, że został zmieniony przebieg autostrady w tamtej okolicy, te tereny są nieużytkowane i niektóre gatunki znikają.

Podobnie zaczęło się dziać z Białowieżą. Przecież gdyby nie było człowieka, to by nie było Krakowa, a rosłaby w tym miejscu puszcza jak ta Puszcza Białowieska. I gdzie by się wtedy podział bocian, który żyje blisko ludzkich siedzib?…

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X