Koncern Tesla wprowadza opaty za korzystanie z łaldowarek Supercharger

Koncern Tesla wprowadza opaty za korzystanie z łaldowarek Supercharger - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Windell Oskay / CC BY 2.0
Flickr / @ Windell Oskay / CC BY 2.0

Koncern Tesla zapowiedział rozwiązanie problemu blokowania ładowarek Supercharger, przez właścicieli samochodów, których baterie zostały już w pełni naładowane. Właściciele podłączają auta do ładowarki i zostawiają je często na kilka godzin, choć baterie już dawno zostały naładowane. Takie blokowanie ładowarek, uniemożliwia korzystanie z nich innym użytkownikom.

Koncern Tesla znalazł rozwiązanie tego problemu, poprzez wprowadzenie dodatkowej opłaty. Gdy bateria pojazdu zostanie w pełni naładowana, wówczas właściciel otrzyma telefoniczne powiadomienie. Od tego momentu będzie miał pięć minut na odłączenie auta i zabranie go z miejsca parkingowego. Po tym czasie za każdą kolejną minutę postoju, naliczana będzie opłata w wysokości 40 centów.

Również od początku tego roku korzystanie z ładowarek Supercharger przestało być całkowicie darmowe. Każdy użytkownik pojazdu dostanie za darmo energię wystarczającą na przejechanie 1600 km. Gdy wyczerpie ten limit, będzie musiał dodatkowo zapłacić.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X