Koncern Tesla wprowadza opaty za korzystanie z łaldowarek Supercharger

Koncern Tesla wprowadza opaty za korzystanie z łaldowarek Supercharger - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Windell Oskay / CC BY 2.0Koncern Tesla zapowiedział rozwiązanie problemu blokowania ładowarek Supercharger, przez właścicieli samochodów, których baterie zostały już w pełni naładowane. Właściciele podłączają auta do ładowarki i zostawiają je często na kilka godzin, choć baterie już dawno zostały naładowane. Takie blokowanie ładowarek, uniemożliwia korzystanie z nich innym użytkownikom.

Koncern Tesla znalazł rozwiązanie tego problemu, poprzez wprowadzenie dodatkowej opłaty. Gdy bateria pojazdu zostanie w pełni naładowana, wówczas właściciel otrzyma telefoniczne powiadomienie. Od tego momentu będzie miał pięć minut na odłączenie auta i zabranie go z miejsca parkingowego. Po tym czasie za każdą kolejną minutę postoju, naliczana będzie opłata w wysokości 40 centów.

Również od początku tego roku korzystanie z ładowarek Supercharger przestało być całkowicie darmowe. Każdy użytkownik pojazdu dostanie za darmo energię wystarczającą na przejechanie 1600 km. Gdy wyczerpie ten limit, będzie musiał dodatkowo zapłacić.

 

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X