Koncern Johnson & Johnson przestał produkować popularne patyczki z plastiku

Johnson & Johnson przestał produkować popularne patyczki z plastiku - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Robert McGoldrick / CC BY ND 2.0
Flickr / @ Robert McGoldrick / CC BY ND 2.0

Koncern farmaceutyczny Johnson & Johnson przestał produkować popularne patyczki z plastiku, żeby zmniejszyć ilość toksycznych odpadów, które trafiają do kanalizacji, a stamtąd do mórz i oceanów. Koncern zamiast z plastiku produkuje pałeczki z biodegradowalnego papieru.

„Mamy pełną świadomość, że nasz produkt pozostawia ślad ekologiczny, dlatego staramy się cały czas poprawiać i dążymy do jak najbardziej zrównoważonej praktyki, zgodnie z zasadami, na jakich od początku opiera się nasza firma. Dzięki temu do mórz, rzek i oceanów trafi o tysiące ton plastiku mniej niż do tej pory” – mówi Niamh Finan, menadżer ds. marketingu w Johnson & Johnson.

Zmiana podejścia koncernu to po części zasługa kampanii prowadzonej przez szkocką organizację proekologiczną FIDRA, która od 2013 roku apeluje do producentów patyczków higienicznych na całym świecie o zaprzestanie stosowania plastiku i przejście na biodegradowalny papier.

Rocznie na świecie wytwarza się ponad 300 mln ton plastiku, z czego 10% trafia do ścieków, a potem do mórz i oceanów. Szacuje się, że obecnie stosunek plastiku do planktonu wynosi 1:2. Bez szybkiej i skutecznej interwencji już w 2050 roku w morzach będzie więcej plastiku niż ryb.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top