fbpx

Koenigsegg Regera czyli najmocniejsza hybryda świata

Koenigsegg Regera czyli najmocniejsza hybryda świata - wlaczoszczedzanie.plSzwedzka marka Koenigsegg produkuje najszybsze i najmocniejsze samochody na świecie. Christian von Koenigsegg kiedyś twierdził, że hybrydowe supersamochody to kiepskie rozwiązanie. Zmieniło się to, gdy wpadł na pomysł połączenia napędu spalinowego z elektrycznym bez potrzeby stosowania skrzyni biegów.

W ten sposób powstał model Regera, który oprócz 5-litrowego centralnie położonego spalinowego silnika V8 wykorzystuje 3 jednostki zasilane prądem. Dwa z agregatów są umieszczone przy tylnych kołach, a jeden przy wale korbowym, który również pełni rolę generatora prądu i rozrusznika. Dzięki temu Regera uzyskuje 1500 KM, co czyni go najmocniejszą hybrydą na świecie.

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Koenigsegg pokazał dwa pierwsze egzemplarze Regery. Masa auta to 1420 KG. Przyspieszenie od 0 do 100km/h trwa tylko 2,8 sekundy, a już po 20 sekundach auto ma osiągać 400 km/h.

Tak jak wszystkie samochody szwedzkiego producenta, Regera ma zdejmowany dach, który można schować w bagażniku umieszczonym z przodu. Na pokładzie nie zabrakło też dodatków elektronicznych, jak system multimedialny z Apple CarPlay, kamera 360 stopni.

Koenigsegga Regera powstanie w limitowanej edycji 80 egzemplarzy.

zobacz: koenigsegg.com

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X