Kalifornia łagodzi przepisy dotyczące testów autonomicznych pojazdów

Kalifornia łagodzi przepisy dotyczące testów autonomicznych pojazdów. Nowe prawo zezwala na sprawdziany bez udziału człowieka siedzącego za kierownicą. Można jednak przeprowadzać je tylko w określonych okolicznościach.

Autonomiczne samochody testowane są już w kilku amerykańskich miastach. Ze względów bezpieczeństwa, muszą jednak poruszać się z człowiekiem znajdującym się w kabinie, który w razie zagrożenie przejmie kontrolę nad pojazdem. Tego wymagają obowiązujące obecnie przepisy ruchu drogowego.

W Kalifornii zostały one jednak złagodzone. Autonomiczne pojazdy nie wyruszą jednak na ulice miast w godzinach szczytu, oraz mogą być używane wyłącznie w biznesowym parku San Ramon, w GoMentum Station oraz Concord Naval Weapons Station.

Pojazdy nie muszą dysponować kierownicą i pedałami, jednak nie mogą rozwijać większej prędkości niż 56 km/h i muszą dysponować dwukierunkową łącznością z centrum dowodzenia.

Rozluźnienie regulacji dotyczących autonomicznych pojazdów może bardzo pomóc konstruktorom, gdyż pozwoli ocenić, jak zachowują się w sytuacji, gdy poruszają się całkowicie samodzielnie.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X