Już w ten weekend 21 i 22 sierpnia odbędzie się Earth Festival Uniejów 2021

Już w ten weekend 21 i 22 sierpnia odbędzie się Earth Festival Uniejów 2021
@ Earth Festival Uniejów 2021

Już po raz czwarty będzie można spędzić dwa dni w Uzdrowisku Termalnym Uniejów łącząc rozrywkę I zabawę z potrzebą zaangażowania na rzecz powstrzymania dalszego pogarszania kondycji biosfery Ziemi i kondycji człowieka, wręcz odwrócenia tego trendu.

Przed nami czas wzajemnych inspiracji, dzielenia się pozytywną energią i przekonaniem, że każda, choćby najmniejsza nasza codzienna decyzja ma znaczenie. #ZaczynamOdSiebie – każdy z nas może zrobić coś dobrego dla Ziemi.

Organizatorami Earth Festival Uniejów 2021 są: Miasto Uniejów, Termy Uniejów, Polsat oraz For EARTH for US.. Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej objęły wydarzenie patronatem.

Podczas dwudniowego festiwalu w Uniejowie można będzie poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, jak każdy z nas może zadbać o naszą planetę. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia zapewnili atrakcje dla całych rodzin. Można będzie wziąć udział w warsztatach zero waste, stworzyć własny las w słoiku, dowiedzieć się, jak będzie wyglądała przyszłość transportu, namalować eko-mural i podszkolić się z segregacji śmieci.

21 sierpnia w sobotę organizatorzy zapraszają do Ekomiasteczka Earth Festival, pełnego atrakcji i inspiracji dla dorosłych i dzieci, testowej jazdy samochodami wodorywmi, a o 20.00 do Kina Plenerowego.

22 sierpnia (niedziela) w drugi dzień festiwalu organizatorzy zapraszają do Ekomiasteczka, testowej jazdy samochodami wodorowymi a o 20.00 na Koncert Telewizyjny Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski, w którym wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Beata Kozidrak i BAJM, Kwiat Jabłoni, Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Sylwia Grzeszczak, Michał Szpak, Paweł Domagała, Wilki, Golden Life, Enej, Sound’n’Grace, Katarzyna Mosek.

Więcej informacji na stronie forearthforus.com.

źródło: materiały prasowe gov.pl, forearthforus.com.

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Wiedza ekologiczna

Przydatna wiedza ekologiczna
Linki do haseł, świąt, wydarzeń i kampanii ekologicznych. Encyklopedia i wiedza na tematy związane z ekologią. Prognoza zanieczyszczenia środowiska. Przegląd katastrof i klęsk ekologicznych. Informacje dotyczące instytucji, ministerstw, fundacji, stowarzyszeń, polskich i międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną środowiska i przyrody.

Świadomy konsument odpowiedzialna konsumpcja

Świadomy konsument i odpowiedzialna konsumpcja
Odpowiednia wiedza pomoże dokonywać bardziej świadomych i odpowiedzialnych wyborów podczas codziennych zakupów. Świadome i odpowiedzialne zakupy to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego.

Dom ekologiczny

Dom ekologiczny
Dom ekologiczny to model gospodarstwa o minimalnej uciążliwości dla środowiska, przy jednoczesnym zapewnieniu jego użytkownikom komfortu, wygody i kontaktu z przyrodą. Cechuje go energooszczędność, racjonalne wykorzystanie przestrzeni, niska produkcja odpadów, oszczędne gospodarowanie mediami, wykorzystanie energii odnawialnej.

Ogród ekologiczny

Ogród naturalny – ekologiczny
Podstawą naturalnego ogrodu jest odpowiednie skomponowanie jego elementów, tak żeby stał się częścią większego, naturalnego ekosystemu. Głównym celem ogrodu ekologicznego jest uzyskiwanie zdrowej żywności, nieskażonej szkodliwymi związkami.

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii (OZE)
Odnawialne źródła energii (OZE) to źródła energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem, ponieważ zasób tych źródeł odnawia się w krótkim czasie. Źródłami takimi są wiatr, promieniowanie słoneczne, opady, pływy morskie, fale morskie i geotermia.

Transport ekologiczny

Transport ekologiczny
Transport jest odpowiedzialny za 1/3 światowej emisji CO2 powstającej w wyniku działalności człowieka. Ogranicz zatem podróżowanie samolotem i samochodem, pamiętaj że pociąg to znacznie czystsza metoda transportu. Ekojazda to mniej trucizn w powietrzu, więcej pieniędzy w kieszeni i bezpieczeństwo jazdy.

Zagrożenia ekologiczne

Zagrożenia ekologiczne dla Ziemi
Naukowcy, ekolodzy i zwykli ludzie od lat próbują zwrócić uwagę, że znajdujemy się na kursie kolizyjnym ze światem natury, że człowiek pcha Ziemię ku zagładzie, a zaniechanie działań na rzecz ochrony środowiska i ekosystemów grozi destabilizacją Ziemi. Ostrzegają, że Ziemia ma ograniczone możliwości podtrzymywania życia i że są one przez ludzkość doprowadzone na skraj przepaści.

Turystyka ekologiczna

Ekoturystyka
Ekoturystyka to rodzaj turystyki nierozerwalnie związany z wypoczynkiem, naturą, oraz odkrywaniem przyrody przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Ekoturysta, to taki turysta, którego odpoczynek nie wpływa negatywnie na otaczające środowisko i nie powoduje jego niszczenia.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X