Japończycy z powodu Brexitu planują przenieść produkcję elektrycznego Nissana Leaf na stary kontynent

Nissan Leaf
@ Nissan Leaf

Japońscy producenci elektrycznego Nissana rozważają czy po Brexicie przenieść produkcję z Wielkiej Brytanii na Stary Kontynent. Jeżeli Anglia znajdzie się poza Unią, produkowane tam samochody obłożone zostaną cłami i nie wiadomo, czy wtedy ich produkcja będzie opłacalna.

W Sunderland działa fabryka Nissana, gdzie powstają elektryczne modele Leaf. To kompaktowe auto jest najbardziej popularnym i najlepiej sprzedawanym na świecie w pełni elektrycznym samochodem. Klienci kupili już ponad 200 tys. tych modeli.

Leaf jest w ofercie Nissana od 2010 roku. Początkowo miał akumulator o pojemności 24 kWh, co pozwalało na pokonanie dystansu 199 km na jednym ładowaniu. Od stycznia 2016 roku w Leafach montowane są akumulatory o większej pojemności – 30 kWh pozwalające na pokonanie dystansu 250 km na jednym ładowaniu. Ładowanie elektrycznego Nissana Leafa możliwe jest na 3 sposoby. W domu z instalacji 230 V, z ładowarek publicznych, lub ze stacji szybkiego ładowania prądem trójfazowym o napięciu 400 V. Czas ładowania prądem 400 V wynosi zaledwie 30 minut, do 80 % pojemności baterii.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X