Jak wybrać ekologiczną choinkę na święta

Jak wybrać ekologiczną choinkę na święta
Flickr / @ William Pearce / CC BY ND 2.0

Większość z nas nie wyobraża sobie świąt bez przystrojonego żywego drzewka. Choinka to nie tylko symbol Bożego Narodzenia, ale również przyjemny zapach w mieszkaniu.

Do tej pory dużym uznaniem wśród kupujących cieszyły się choinki ścięte, a wśród nich świerk pospolity, kłujący, jodła kaukaska czy też sosna pospolita. Każdy z tych gatunków ma swoje wady i zalety.

Jednak z roku na rok coraz większą wagę przywiązujemy nie tylko do tradycji ale i do ekologii, dlatego też decydujemy się na zakup choinki w doniczce, którą później sadzimy w ogrodzie lub na działce.

Osoby które obok domu mają ogród, a w nim choinki, mogą ozdabiać właśnie to drzewko. Po świętach roślina pozostanie na swoim miejscu, a ozdoby trafiają na strych.

Świąteczną choinkę możemy też zrobić sami i to jak najbardziej ekologiczną. Pomysłów jest wiele w zależności od kreatywności i dostępnych materiałów. Przygotowanie bożonarodzeniowego drzewka z przedmiotów nadających się do recyklingu może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny i pierwszym krokiem naszych pociech do poznania zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska naturalnego.

Jaką zatem wybrać choinkę na święta żeby postępować ekologicznie? Która choinka jest bardziej przyjazna dla środowiska? Żywa czy sztuczna, ścięta czy w doniczce? Jakie są podstawowe zalety i wady poszczególnych gatunków choinek? Na co zwrócić uwagę przy zakupie i użytkowaniu żywego drzewka?

Odpowiedzi na te pytania udzieli ci poniższy artykuł – miłej lektury!

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top