Istnieje duże prawdopodobieństwo że Hyperloop powstanie w Polsce

Istnieje duże prawdopodobieństwo że Hyperloop powstanie w Polsce - wlaczoszczedzanie.pl - @ Hyper Poland
@ Hyper Poland

Istnieje duże prawdopodobieństwo że to Polacy jako pierwsi skorzystają z Hyperloop. Wśród potencjalnych miejsc budowy tego nowatorskiego środka transportu wymieniana jest trasa Warszawa – Wrocław.

Znajduje się ona wśród 35 tras wyłonionych w konkursie Hyperloop One Global Challenge. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej lokalizacji, w którą zainwestuje firma Hyperloop One. Trasa Warszawa – Wrocław znalazła się na tej prestiżowej liście dzięki staraniom grupy Hyper Poland.

Trasy Hyperloop których koncepcję promuje i finansuje Eleon Musk mają łączyć duże aglomeracje i pozwalać na błyskawiczne przemieszczanie się między nimi.

O tym, która lokalizacja zostanie wybrana zadecyduje zespół składający się z ekonomistów, inżynierów oraz specjalistów zajmujących się tematyką transportu. Decyzja zostanie podjęta jeszcze w tym roku.

Nadzieje związane z wdrożeniem Hyperloop w Polsce mają polskiego władze, firmy i instytucje. Hyper Poland oraz przedstawiciele Instytutu Kolejnictwa podpisali niedawno list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz rozwoju technologii Hyperloop oraz budowy toru testowego na terenie Instytutu. Przy realizacji projektu będą wykorzystane laboratoria Instytutu oraz grono fachowców z kilku uczelni

Zdaniem Krzysztofa Tabiszewskiego z Hyper Poland, Polska jest doskonałym miejscem na rozwój tej technologii, a dzięki działaniom jego firmy jednym z państw mających realną szansę na wdrożenie jej jako jedno z pierwszych.

Zespół Hyper Poland zaprojektował już kapsułę Hyperloopa, która ma poruszać się z prędkością 450 km/h. Pod koniec czerwca manager zespołu mówił, że taki pojazd może powstać w Polsce już za trzy miesiące, a pierwszy polski tor testowy w 2018 roku.

Pojazd zostanie następnie wysłany do USA, gdzie przejdzie testy na torze wybudowanym przez SpaceX, który udostępnia finalistom organizowanego przez siebie konkursu.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X