fbpx

IKEA rozpocznie w Polsce sprzedaż paneli fotowoltaicznych

IKEA rozpocznie w Polsce sprzedaż paneli fotowoltaicznych - wlaczoszczedzanie.plAnna Pawlak-Kuliga, prezes polskiej spółki IKEA, zadeklarowała że w każdym sklepie sieci w Polsce będzie można kupić wszystkie komponenty potrzebne do zmontowania takiej instalacji. Firma zaoferuje również usługę montażu paneli słonecznych u klienta.

Parametry techniczne, w tym moc i żywotność zestawów, koszt ich zakupu czy czas, w jakim inwestycja może się przeciętnemu Kowalskiemu zwrócić, pozostaje na razie tajemnicą.

IKEA sprzedaje już panele fotowoltaiczne w Wielkiej Brytanii.

IKEA nie jest pierwszą firmą, która zaoferuje Polakom panele fotowoltaiczne. W zeszłym roku ich sprzedaż klientom indywidualnym w Warszawie rozpoczęła firma energetyczna Innogy.

Z jej doświadczenia wynika jednak, że zainteresowanie mieszkańców instalacjami słonecznymi wynikało m.in. z wprowadzenia miejskiego programu dofinansowania OZE. Dzięki niemu na panele o mocy 3,24 KW, których cena wynosiła ponad 17 tys. zł, można było otrzymać do 5 tys. zł dopłaty. W efekcie do końca marca 2017 r., czyli do momentu, kiedy stołeczny urząd miasta przyjmował wnioski o takie dofinansowanie, zainteresowanie zakupem instalacji okazało się większe, niż firma oczekiwała.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X