Hyperloop połączy w przyszłości trzy europejskie miasta

@ Hyperloop
@Hyperloop

Hyperloop czyli projekt będący superszybką koleją próżniową, nie będzie ograniczał się tylko do Stanów Zjednoczonych. Dzięki zaangażowaniu słowackiego rządu, który nawiązał współpracę z firmą Hyperloop Transportation Technologies, kolej ta połączy wkrótce trzy europejskie miasta: Wiedeń, Bratysławę oraz Budapeszt.

Będzie to bardzo krótka linia, ponieważ wszystkie trzy miasta leża w bliskiej odległości. Wiedeń od Bratysławy dzieli zaledwie 56 km w linii prostej lub 80 km po istniejących drogach. Z kolei z Bratysławy do Budapesztu jest 160 km w linii prostej lub 200 km po drogach.

Oznacza to, że podróż byłaby błyskawiczna i zdaniem przedstawicieli Hyperloop Transportation Technologies z Wiednia do Bratysławy można byłoby dotrzeć w zaledwie 10 minut.

Na razie projekt jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie realizacji. Zanim trafi do Europy musi przejść odpowiednie testy w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku będzie gotowy dopiero pierwszy odcinek testowy o długości 8 km, który powstanie w kalifornijskim Quay Valley.

źródło: Hyperloop

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X