Hybrydowe Toyoty Yaris już wkrótce w usłudze carsharing w Warszawie

Hybrydowe Toyoty Yaris już wkrótce w usłudze carsharing w Warszawie - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ holding graz / CC BY 2.0
Flickr / @ holding graz / CC BY 2.0

Carsharing czyli bezobsługowy sposób wynajmu samochodu zyskuje coraz bardziej na popularności. Jest to bowiem optymalne, proste rozwiązanie dla osób zainteresowanych użytkowaniem auta przez krótki okres czasu. Samochody zaparkowane są na terenie miasta i widoczne w aplikacji mobilnej, która pozwala także na odryglowanie zamka i uruchomienie silnika.

Władze warszawa wciąż pracują nad wdrożeniem miejskiego carsharingu. Tymczasem niezależne firmy wzięły sprawy we własne ręce i oddały mieszkańcom stolicy auta na minuty. W ramach uruchomionego w grudniu ubiegłego roku projektu 4Mobility można korzystać z Mini, BMW serii 1, oraz serii 3. Cennik 4Mobility otwierają kwoty 0,41 zł/1 min oraz 24,6 zł/1 godz.

Z kolei firma Panek S.A. polski lider branży Rent a Car, ogłosił zamiar uruchomienia usługi Panek Car Sharing. Firma zapewni 300 modeli hybrydowej Toyoty Yaris. Będzie można z nich korzystać od kwietnia. Warunkiem jest posiadanie prawa jazdy przynajmniej od roku i karty płatniczej oraz zainstalowanie w telefonie aplikacji Panek CS, która da możliwość zarezerwowanie auta, otwarcia go i uruchomienia.

Auto będzie można zwrócić w każdym miejscu na terenie miasta, gdzie parkowanie jest dozwolone, wystarczy zamknąć samochód smartfonem, żeby stał się dostępny dla innych użytkowników. Za 50 zł Panek Car Sharing zaoferuje blisko 100 minut lub 100 km jazdy.

zobacz: więcej informacji o usłudze carsaring

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X