Holandia pierwszym krajem na świecie bez aut spalinowych

Na pomysł zlikwidowania aut z silnikami spalinowymi wpadła holenderska Partia Pracy, a poparła ją izba niższa parlamentu. Do 2025 roku pojazdy z tradycyjnym napędem będą miały zakaz poruszania się po drogach Holandii. W przyszłości będzie można zarejestrować tylko samochody elektryczne lub wodorowe. O hybrydach trzeba zapomnieć. Te restrykcyjne założenia są na razie w planach, być może przy ich wdrożeniu, władze Holandii spuszczą trochę z tonu.

Postulat Partii Pracy został przyjęty mimo ostrego sprzeciwu centroprawicowej partii VVD. Przedstawiciele tego ugrupowania określili pomysł jako szalony i stwierdzili, że tak gwałtowne zmiany w tak krótkim czasie są nierealne.

Pomysł z wycofaniem samochodów z silnikami spalinowymi wydaje się trudny do zrealizowania. To znacznie osłabi gospodarkę, chociażby dlatego, że stacje benzynowe przestaną istnieć. Jednak społeczeństwo holenderskie popiera walkę z trującymi samochodami. Czy Królestwo Niderlandów będzie pierwszym krajem na świecie bez aut z silnikami spalinowymi, pokaże najbliższa przyszłość.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top