Godzina dla Ziemi 2016

Godzina dla ziemi 2016
Godzina dla ziemi 2016

Dziesiąte obchody Godziny dla Ziemi rozpoczęły się wygaszeniem świateł w miastach Azji i Australii. W Seulu wygaszono światła na zewnątrz i wewnątrz w przeszklonym ratuszu, wygaszono je w rozległym kompleksie handlowym COEX, głównym dworcu kolejowym i na kilku mostach nad rzeką Han.

W Pekinie chińska aktorka Li Bingbing pokazała się w lamaistycznej świątyni, w której na godzinę wyłączono światła.

Na Filipinach kilkuset działaczy na rzecz ochrony środowiska, studentów oraz celebryci telewizyjni i filmowi wzięło udział w wygaszeniu światła na przedmieściu Manili, Quezon. Część uczestników pedałowała na bambusowych rowerach z dynamami zasilającymi światełka LED i oświetlenie gigantycznej mapy Filipin.

Także wschodnie wybrzeże Australii było regionem, gdzie przeprowadzono proekologiczną akcję. Zwykle jasno oświetlony budynek Opery w Sydney i Most Portowy pogrążyły się w ciemnościach. Światła zgasły też w innych australijskich miastach.

Według organizatorów w tegorocznej Godzina dla Ziemi wzięło udział 178 krajów i terytoriów, gdzie światła zgasły na 350 słynnych budowlach, jak paryska wieża Eiffla czy Empire State Building w Nowym Jorku.

Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna Godzina dla Ziemi nada nowy impet działaniom na rzecz walki z ocieplaniem się klimatu.

Godzina dla Ziemi przypomina nam, że są ludzie na frontach walki ze zmianami klimatu i są to także nasze pierwsze linie obronne. Nasze akcje dzisiaj, tak jednostek, jak i społeczności globalnej, mają siłę zmienić to, jak będzie wyglądać świat dla przyszłych pokoleń.

ogłosił w oświadczeniu dyrektor Godziny Siddarth Das

Pierwszy raz Godzinę dla Ziemi przeprowadzono 31 marca 2007 roku w Sydney.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry