Globalne ocieplenie grozi mniejszą ilością seksu

Globalne ocieplenie a sex
Flickr / @ Paul Ashton / CC BY 2.0

Jak wynika z dokumentu opracowanego National Bureau of Economic Research (NBER), upały zmniejszają ochotę na seks, co oznacza niższy wskaźnik urodzeń.

Dokument opracowany przez NBER, działającej w Stanach Zjednoczonych prywatnej organizacji typu non-profit zajmującej się badaniami w dziedzinie ekonomii, brzmi: „Może w przyszłym miesiącu? Szok termiczny, zmiany klimatu i dynamiczna korekta wskaźnika urodzeń”.

Trzej ekonomiści przeanalizowali w nim 80 lat amerykańskiej płodności oraz dane dotyczące temperatury i odkryli, że gdy termometr pokazuje więcej niż 80 stopni Fahrenheita (26,67 stopni Celsjusza) to w ciągu 10 miesięcy spada liczba urodzeń. Dodatkowe gorące dni prowadzą do spadku liczby urodzeń dziewięć miesięcy później o 0,4 proc.

Więcej poczęć na jesieni oznacza więcej porodów w lecie. Niemowlaki urodzone w lecie według badaczy są słabszego zdrowia. Jedną z możliwości może być „ekspozycja na wysokie temperatury w trzecim trymestrze”.

Naukowcy zakładają, że zmiany klimatu będą postępować zgodnie z najgorszym scenariuszem, który zakłada, że w latach 2070-2099 w USA może być rocznie 64 więcej dni z temperaturą przekraczającą 80 stopni Fahrenheita niż w latach 1990-2002, kiedy było ich 31. W USA wskaźnik urodzeń może spaść rocznie o 2,6 proc. (o 107 tys. urodzeń mniej).

źródło; materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X