Global e-Mobility Forum 21 listopada w Na Stadionie Narodowym w Warszawie

Global e-Mobility Forum 21 listopada w Na Stadionie Narodowym w Warszawie

Jak szybko elektromobilność zdominuje światowy transport? Jaki może być w tym udział Polski? Już 21 listopada w Warszawie odbędzie się Global e-Mobility Forum, podczas którego reprezentanci państw i rządów, regionów, organizacji międzynarodowych oraz największych firm debatować będą o przyszłości elektromobilności. To pierwsze w Polsce wydarzenie o tak wysokiej randze poświęcone tej problematyce.

Global e-Mobility Forum to jedno z planowanych działań realizowanych w ramach deklaracji „Driving Change Together — Katowice Partnership for Electromobility”, przyjętej podczas szczytu COP24 w Katowicach. Wśród sygnatariuszy znalazły się: państwa, regiony, miasta, organizacje międzynarodowe, a deklaracja swoim zasięgiem objęła ponad połowę światowej populacji.

Nadchodzące Forum połączy formułę okrągłego stołu, warsztatów i posiedzeń grup roboczych w dużej części poświęconych praktykom, które skutecznie sprzyjały rozwojowi elektromobilności na różnych rynkach świata. Przedmiotem dyskusji będą: najskuteczniejsze strategie rozwoju e-mobilności, lepszy dostęp do środków finansowych i możliwości generowania nowych zasobów oraz komunikacja z obywatelami dotycząca korzyści i wyzwań związanych z nadchodzącą rewolucją w transporcie. W ramach Forum zorganizowana zostanie także strefa ekspozycyjna, prezentująca najnowsze rozwiązania w zakresie elektromobilności.

Szacujemy, że w latach 2022-23 nastąpi przełamanie i pojazdy elektryczne, licząc cenę zakupu i eksploatacji, zaczną być konkurencyjne ze spalinowymi, a wtedy zapotrzebowanie skokowo wzrośnie. Widać to już po polityce producentów samochodów.

Dla polskiego przemysłu temat elektromobilności ma szczególne znaczenie. Rewolucja ta zaczyna się od transportu publicznego, a Polska jest największym producentem i eksporterem autobusów elektrycznych w Unii Europejskiej. Bardzo obiecująco wygląda także rynek baterii litowo-jonowych i cały łańcuch wytwórczy, bo to w okolicach Wrocławia znajduje się największa i jak na razie jedyna w Europie fabryka tych baterii, a Polska w I kwartale 2019 roku była ich największym, unijnym eksporterem.

wyjaśnia sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Michał Kurtyka.

20 listopada, dzień przed Global e-Mobility Forum, specjalne wyróżnienia – nagrody w kategoriach Global E-mobility Leader oraz Lider Elektromobilności – w Łazienkach Królewskich w Warszawie zostaną wręczone krajowym i globalnym liderom zrównoważonego transportu.

źródło: materiały prasowe Globa e-Mobility Forum

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X