fbpx

Futurystyczna Toyota uBox z napędem elektrycznym

Toyota uBoxJapończycy postanowili stworzyć samochód, który wpisze się w wymagania generacji kierowców urodzonych po 1995 roku. W tym celu zaprosili do współpracy studentów z Uniwersytetu Clemson i stworzyli model Toyoty uBox.

Toyota ostatnimi swoimi modelami udowadnia, że dobrze czuje zmiany dokonujące się właśnie na rynku motoryzacyjnym. Toyota uBox Bardzo mocno stawia na napęd hybrydowy, unowocześnia stylizację i oferuje nowinki technologiczne w kabinie.

Nadwozie modelu z jednej strony wygląda dziwacznie, a z drugiej niezwykle futurystycznie. Bardzo ciekawie prezentuje się przednie wgłębienie z zamontowanymi światłami LED oraz dach, dla którego stelaż stanowią karbonowe szyny.

Toyota uBox wnętrzeToyota uBox ma także funkcjonalnie zaprojektowaną kabinę. Fotele można przesuwać, przemieszczać i wymontowywać. Uczestniczący w projekcie studenci z Międzynarodowego Centrum Badań Motoryzacyjnych na Uniwersytecie Clemson chcieli, aby kierowca miał możliwość jak największej personalizacji kabiny pasażerskiej.

Japończycy na razie nie chcą zdradzać szczegółów dotyczących jednostki napędowej. Potwierdzili jedynie, że Toyota uBox będzie korzystać z motoru elektrycznego.

Leave a Reply

Przewiń do góry
X