Fotowoltaika dla firm to nowa ekologiczna oferta PGNiG Obrót Detaliczny

Fotowoltaika dla firm to nowa ekologiczna oferta PGNiG Obrót Detaliczny
Pixabay / @ cverkest

Oferta PGNiG wzbogaca się o rozwiązania fotowoltaiczne, które stanowią odpowiedź na bieżące potrzeby przedsiębiorstw i sprzyjają ochronie środowiska.

Nowa propozycja skierowania jest do firm obecnych i przyszłych klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Ci, którzy zechcą z niej skorzystać, mogą liczyć na indywidualny dobór projektu i technologii, doradztwo dotyczące finasowania inwestycji oraz montaż urządzeń fotowoltaicznych. Ponadto na każdym etapie realizacji projektu przedsiębiorstwo otrzyma ze strony PGNiG wsparcie opiekuna klienta.

Dążymy do uzyskania korzystnej dla klientów synergii w obszarze uzupełniających dla gazu ziemnego rozwiązań energetycznych.

mówi Henryk Mucha, prezes Zarządu PGNIG Obrót Detaliczny

Instalacje powierzono Polskiej Korporacji Fotowoltaicznej, dystrybutorowi firmy Corab, która jest liderem polskiego rynku w produkcji urządzeń do pozyskiwania energii słonecznej.

Gaz ziemny jest najczystszym z paliw kopalnych, a elektryczność pozyskana z paneli fotowoltaicznych – najczystszą energią odnawialną. Te dwa produkty oferujemy teraz wspólnie jako pakiet rozwiązań energetycznych, które są coraz bardziej poszukiwane na rynku przez naszych odbiorców. Celem PGNiG jest komfort i zadowolenie klientów – wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom.

podkreśla Maciej Woźniak, wiceprezes Zarządu ds. handlowych PGNiG SA

Prezes Henryk Mucha informuje, że zainteresowanie fotowoltaiką wśród przedsiębiorców jest naprawdę duże. Podkreśla że PGNiG zaczyna od oferty dla firm, gdyż właśnie z ich strony potrzeba poszerzenia portfolio była najsilniej artykułowana.

Fotowoltaika dla firm to konkretne korzyści dla klientów końcowych, jak również dla PGNiG oraz partnerów, z którymi zamierzamy ten produkt realizować.

mówi Henryk Mucha

Spółka będzie aktywnie analizować rynek pod kątem wprowadzenia w przyszłości podobnej oferty dla klientów indywidualnych.

Według Henryka Muchy gaz ziemny pozostaje podstawowym (corowym) produktem Grupy Kapitałowej PGNiG, a fotowoltaika stanowi rozwiązanie komplementarne do głównej działalności, związanej z wydobyciem i dystrybucją gazu. Obserwacja następującej obecnie transformacji miksu energetycznego, pozwala na stwierdzenie, że efektywność energetyczna fotowoltaiki i inwestycje z nią związane będą rosnąć.

To jest 20 mld EUR w Polsce przez najbliższe dwie dekady. W związku z tym my jako spółka chcemy być w tym segmencie obecni.

zaznacza prezes PGNiG Obrót Detaliczny

Według założeń rządowych do 2040 roku udział fotowoltaiki w miksie energetycznym Polski ma wynieść blisko 30%.

źródło: kurier.pap.pl

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X