Fleetsharing, czyli usługa carsharingu dla firm

Fleetsharing, czyli usługa carsharingu dla firm
@ Traficar

Korzyści płynące z carsharingu coraz częściej dostrzegają nie tylko prywatni użytkownicy, ale także firmy, ponieważ przedsiębiorcy szukają rozwiązań, dzięki którym mogą optymalizować przejazdy służbowe i redukować koszty utrzymania floty. Traficar w ramach poszerzania swojej oferty, wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynku i proponuje usługę fleetsharingu, czyli wynajmu aut na minuty dla firm.

Rynek flotowy zyskuje tym samym innowacyjne i funkcjonalne rozwiązanie, które może zmienić na dobre model korzystania z pojazdów służbowych.W dzisiejszych czasach spotkania biznesowe prowadzone są w dużej mierze wirtualnie, a wszelkie sprawy wymagające obecności kilku osób załatwiane są za pomocą telekonferencji lub komunikatorów internetowych. Samochody służbowe pozostają ważnym narzędziem pracy, ale w porównaniu do okresu sprzed kilku czy kilkunastu lat, mamy obecnie do czynienia ze zmianą formuły korzystania z aut w ramach obowiązków zawodowych.

Firma Traficar, która ma największą flotę samochodów w usłudze carsharingu i jest obecna w największych miastach Polski, wychodzi naprzeciw trendom w transporcie i oferuje nową usługę skierowaną do przedsiębiorców.

Doświadczenie krajów zachodnich pokazuje, że auto wykorzystywane w ramach carsharingu może zastąpić do kilkunastu prywatnych samochodów, których używa się średnio przez godzinę dziennie, natomiast pojazdy współdzielone – nawet do dziesięciu godzin. Samochody do współdzielenia to przede wszystkim lepsza eksploatacja pojazdów i redukcja kosztów jej utrzymania.

Usługa jest wyjątkowo korzystna dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują samochodów na stałe, ale pracownicy korzystają z nich okazjonalnie lub zakres ich działalności jest sezonowy.

W polskich firmach przeważa schemat, w którym z floty 20 samochodów służbowych korzysta 20 pracowników. Aut używają jednak tylko w określone dni. My proponujemy takiej firmie 8 samochodów do dyspozycji pracowników w systemie rezerwacji przejazdu. Samochody stoją pod biurem i każdy może zarezerwować auto w aplikacji wtedy, kiedy go potrzebuje. Taka liczba pojazdów zaspokoi potrzeby większej liczby pracowników niż w przypadku, gdy większość aut stoi w godzinach pracy bezużytecznie.

potwierdza Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny firmy Traficar

Dodatkowe benefity  to m.in. automatyczne rozliczanie płatności za parkowanie w strefie, panel flotowy, karta paliwowa, serwis. Z aut korzysta się poprzez aplikację mobilną Traficar, dzięki czemu nie trzeba przekazywać sobie kluczyków – firma oszczędza czas, który dotychczas przeznaczała na obsługę floty.

Każdy klient zainteresowany taką usługą ma do dyspozycji 3 warianty:

  • Carsharing dla firm – pracownicy mają dostęp do całej floty aut Traficara, a firma otrzymuje rozliczenie zbiorcze
  • Fleetsharing dla firm – pracownicy mają dostęp do wydzielonej floty aut Traficara, która jest na wyłączność firmy klienta
  • Fleetsharing dla firm na życzenie – oferta dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Przedsiębiorcom proponujemy różne warianty użytkowania naszych pojazdów w usłudze fleetsharingu. Mamy ponad 20 letnie doświadczenie na rynku wynajmu pojazdów i wiemy, jakie wymagania stawia przed nami ten nowy obszar biznesowy. Wychodzimy z alternatywą dla obsługi floty samochodów służbowych, a automatyczne rozliczanie parkowania czy serwisowanie po naszej stronie to dodatkowe elementy, które zwiększają oszczędności firmy korzystającej z tej formuły.

mówi Konrad Karpiński

Firma, która skorzysta z usług fleetsharingu ma do dyspozycji konto firmowe w systemie Traficara, do którego może podpiąć dowolną liczbę pracowników. W ramach konta pracownicy mogą w aplikacji rezerwować pojazdy z wyprzedzeniem (funkcja kalendarza), natomiast pracodawca ma pełny monitoring wszystkich przejazdów służbowych w panelu flotowym.

W przypadku wariantu z wydzieloną na wyłączność flotą, pojazdy są serwisowane w nocy przez pracowników Traficara, a opłaty za parkingi w strefach płatnych są automatycznie rozliczane. Dodatkowo udostępniana jest karta flotowa, dzięki której pracownik może uregulować płatności za tankowanie, mycie lub przejazdy płatnymi odcinkami dróg.

Każdy wariant usługi gwarantuje fakturę zbiorczą wysyłaną pod koniec każdego miesiąca wraz z billingiem. Do dyspozycji klientów jest również infolinia czynna całą dobę.

Nowa usługa to alternatywa do tradycyjnego  zarządzania flotą służbową i kłopotliwego rozliczania przejazdów taksówkami. Benefity fleetsharingu potwierdzają, że ten sposób wynajmu aut jest ekonomiczny i nowoczesny.

Więcej informacji na temat fleetsharingu dla firm znaleźć można na firma.traficar.pl.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X