Firma Whirlpool w ramach projektu LifeGate staje w obronie lasów deszczowych Amazonii

Firma Whirlpool w ramach projektu LifeGate staje w obronie lasów deszczowych Amazonii
Flickr / @ Andre Deak / CC0 1.0

W ramach projektu LifeGate, którego częścią jest program Stand Up Forests, firma Whirlpool podjęła zobowiązanie do ochrony 10000 m² lasów deszczowych Amazonii na obszarze Silves, w brazylijskim mezoregionie Amazonas, przez okres pięciu kolejnych lat. 

Brazylijska Amazonia, z ponad 4 milionami km² lasów, to największy zielony obszar na świecie zwany zielonymi płucami Ziemi.

Inicjatywa firmy Whirlpool to część programu LifeGate Trees, który koncentruje określoną liczbę projektów związanych z naturalnym środowiskiem. Celem takiego działania jest zagwarantowanie troski o bogate zasoby naturalne Ziemi, jak również różnorodność biologiczną dla przyszłych pokoleń.

Projekt wybrany przez Whirlpool został ogłoszony podczas Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego. Decyzja pociąga za sobą współpracę z organizacjami typu non-profit takimi jak: ICEI i AVIVE.

Działania firmy będą koncentrować się na zapobieganiu oraz przeciwdziałaniu wycince, wypalaniu, kłusownictwu oraz innym przestępstw przeciwko naturze.

Ochrona 560 hektarów lasów deszczowych Amazonii w Brazylii pomoże rozbudzić świadomość wśród lokalnej społeczności.

źródło: LifeGate Trees

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top