Firma Hyperloop One wyłoniła dziesięć finalnych propozycji na lokalizację tras superszybkiego pociągu

Firma Hyperloop One wyłoniła dziesięć finalnych propozycji na lokalizację tras superszybkiego pociągu. Są wśród nich propozycje z Ameryki Północnej, Europy oraz Azji. Polska była początkowo jednym z państw branych pod uwagę, nie przeszła do kolejnego etapu konkursu. 

Zwycięskie projekty, oprócz spełnienia wymogów technicznych posiadają też realne wsparcie lokalnych władz. Dzięki temu po dopracowaniu technologi być może to właśnie w tych miejscach powstaną tory dla technologii Hyperloop.

Hyperloop to projekt superszybkiego pociągu podróżującego na poduszce magnetycznej w próżniowej rurze, który może osiągnąć prędkość dochodząca nawet do 1200 km/h, znacznie skracając w ten sposób podróż pomiędzy miastami.

Pociąg ma osiągać ogromne prędkości dzięki zredukowaniu do zera dwóch czynników: tarcia między pojazdem i torami, oraz oporu powietrza. Istotne są też takie czynniki jak opływowy kształt wagoniku oraz przeciwdziałanie ziemskiej grawitacji.

Osiągniecie zawrotnych prędkości nie powinno stanowić problemu. Inżynierowie Hyperloop muszą jednak zmierzyć się przede wszystkim z wyzwaniem tak zwanego przeciążenia, które mogłoby negatywnie wpływać na organizm człowieka.

źródło: Hyperloop One

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X