Eleon Musk zobowiązał się w ciągu 100 dni uruchomić w Australii Południowej farmę akumulatorów

Eleon Musk zobowiązał się że w ciągu 100 dni uruchomić w Australii Południowej farmę akumulatorów
Flickr / @ OnInnovation / CC BY ND 2.0

Szef koncernu Tesla, zobowiązał się, że w ciągu 100 dni uruchomi w Australii Południowej farmę akumulatorów, która rozwiąże problemy regionu z dostawami prądu. Eleon Musk obiecał, że jeśli nie dotrzyma terminu system wart 25 milionów dolarów zostanie dostarczony za darmo na koszt Tesli.

Deklaracja szefa koncernu Tesla jest odpowiedzią na kłopoty Australii Południowej, w której pojawiły się problemy z dostawami energii. W wyniku uszkodzeń linii przesyłowych (po przejściu burzy we wrześniu zeszłego roku) ponad 1,7 mln mieszkańców regionu boryka się z przerwami w dostawach prądu.

Eleon Musk zapowiedział, że jest w stanie pomóc w rozwiązaniu problemów Australijczyków. Pomoc polegałaby na uruchomienie specjalnego systemu akumulatorów zbierających i dostarczających energię w wypadku kłopotów z dostawami.

Na zapowiedź szefa Tesli zareagował na Mike Cannon-Brookes, współzałożyciel firmy Atlassian. Zapytał Muska, czy jeśli załatwi w krótkim czasie wszystkie kwestie formalne to Tesla jest w stanie uruchomić system w ciągu 100 dni. Z odpowiedzi Muska na ten wpis wynika, że Tesla jest w stanie w ciągu 100 dni uruchomić farmę baterii o mocy przekraczającej 100 MWh, której koszt wyniesie ok. 25 mln dol.

Co więcej, szef Tesli obiecał, że jeśli zakładany termin nie zostanie dotrzymany, to firma weźmie na siebie wszystkie koszty budowy i uruchomienia farmy. W weekend Musk przeprowadził rozmowę telefoniczną z Jay’em Weatherillem, premierem Australii Południowej. Podczas tego dialogu uzgodniono jak najszybsze przeprowadzenie wszystkich procedur zmierzających do sprawnego rozpoczęcia i zakończenia inwestycji, nie podano jednak żadnych konkretnych terminów.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X