Elektryczny SEAT Mii electric pojawi się także w Polsce

Elektryczny SEAT Mii electric  pojawi się także w Polsce
SEAT Mii electric

SEAT przedstawił swój pierwszy w pełni elektryczny samochód – Mii electric. Jest to kolejny krok w realizacji elektrycznej ofensywy, w ramach której już niebawem hiszpańska marka zaprezentuje kolejne modele korzystające z ekologicznych rozwiązań. W Polsce Mii electric pojawi się w 2020 roku.

SEAT Mii electric przyciąga uwagę eleganckim designem, zaawansowanym układem napędowym i nowoczesnym systemem Connectivity. Dzięki zastosowaniu elektrycznej technologii wpływa pozytywnie na stan środowiska.

Rynek się zmienia, a elektromobilność rozwija się w szybkim tempie. Udział pojazdów elektrycznych w europejskim rynku wzrósł w ciągu pierwszych 4 miesięcy 2019 roku o 46%. W porę wzbogaciliśmy naszą ofertę o elektrycznego Mii electric, który dopiero rozpoczyna naszą zasilaną prądem podróż. Oczekujemy, że przystępna cena i niskie koszty utrzymania naszego Mii electric zachęcą wielu zmotoryzowanych do wyboru tego ekologicznego środka transportu.

mówi Luca de Meo, Prezes SEAT-a

Elektryczny pojazd SEAT-a wyróżniają kompaktowe wymiary, które zapewniają zwrotność w czasie jazdy i łatwość w parkowaniu. W porównaniu do spalinowej wersji karoseria elektrycznego Mii została odświeżona o akcenty podkreślające nowy napęd.

Pojazd wyposażono w zaawansowany system bezpieczeństwa Lane Assist, który ostrzega kierowcę przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, a także jest w stanie samodzielnie, przez ograniczony czas, korygować tor jazdy.

Silnik elektryczny Mii zapewnia moc 61 kW (83 KM) i osiąga moment obrotowy 212 Nm. Litowo-jonowy akumulator o pojemności 36,8 kWh po jednym ładowaniu zapewnia zasięg do 260 km (WLTP).

W pełni elektryczny samochód hiszpańskiej marki będzie posiadał również system SEAT CONNECT, umożliwiający zdalne zarządzanie pojazdem. Z poziomu aplikacji na smartfona, kierowca może sprawdzić dane dotyczące jazdy, miejsce zaparkowania oraz stan pojazdu. Oprócz tego aplikacja pozwala na kontrolowanie blokady drzwi i działania świateł, a także zapewnia dostęp do zdalnego sterowania klimatyzacją.

SEAT Mii electric to najnowsza, ale nie pierwsza odsłona elektrycznego ducha SEAT-a. W 1992 roku hiszpańska marka wyprodukowała napędzanego prądem Toledo, który służył personelowi i sportowcom biorącym udział w XXV igrzyskach olimpijskich w Barcelonie. Pojazd ten mógł pochwalić się zaskakującym jak na tamte czasy zasięgiem 64 km, zapewnianym przez półtonowy akumulator, który ładowano przy użyciu zasilacza prądu przemiennego o mocy 2 kW.

Niedawno SEAT wystartował z pilotażowym projektem, w ramach którego 5 prototypów Mii electric pojawiło się na ulicach Barcelony. Pojazdy udostępniono pracownikom SEAT Metropolis:Lab Barcelona i Pier 01 Barcelona Tech City w ramach usługi carsharingu. Projekt nie tylko ułatwił testującym poruszanie się po mieście, ale przede wszystkim umożliwił poznanie zalet elektrycznego pojazdu w mieście.

SEAT Mii electric będzie produkowany w Bratysławie od IV kwartału 2019 roku. W Polsce samochód będzie można zamówić w 2020 roku.

źródło: materiały prasowe SEAT

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X