Elektryczne auto Drive eO PP03 rekordzistą wyścigu Pikes Peak

2edf6ffbf6f50d38b65709a425ef80f8Odbywający się w amerykańskim Kolorado Pikes Peak, to jeden z najsławniejszych wyścigów na świecie, w którym każdego roku uczestniczą najbardziej znani kierowcy świata. Jest to również pole doświadczalne dla nowych technologii i rozwiązań w dziedzinie motoryzacji. W tym roku zwycięzcą w kategorii aut elektrycznych został Drive eO PP03.

Drive eO PP03 jest dziełem naszych wschodnich sąsiadów i zostało skonstruowane przez inżynierów z litewskiej firmy Rhys Millen. Jest elektryczne auto sportowe. Samochód napędzany jest elektrycznymi silnikami (po trzy na każdej z osi), zasilanymi przez 50 kWh baterię litowo-jonową. Daje to łącznie 1368 KM.

W tym roku Drive eO PP03 nie dał rywalom w swej kategorii żadnych szans, osiągając najlepszy czas i zdobywając szczyt w zaledwie 9 minut oraz 7,022 sekundy. Dominacja litewskiego auta była niezaprzeczalna, gdyż czas drugiego kierowcy był o ponad 20 sekund gorszy. Długość trasy Pikes Peak wynosi 19,8 km i znajduje się na niej ponad 150 zakrętów.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X