chinese-professor-turns-agricultural-and-forestry-waste-into-3d-printable-material-2Specjaliści z Northeast Forestry University opracowali nowy materiał przeznaczony do laserowych drukarek 3D, którego bazą są odpady z produkcji rolnej oraz sektora leśnego.

Materiał ten jest w pełni funkcjonalny i nadaje się do produkcji przedmiotów, od różnego rodzaju modeli, poprzez precyzyjne części dla przemysłu, a skończywszy na obrazach nanoszonych na drewnianą powierzchnię. Jest przy tym tani i wytrzymały, łatwo go kształtować, można z niego produkować przedmioty wymagające dużej precyzji wykonania.

Opatentowany  materiał wykonywany jest ze sproszkowanych traw, łodyg ryżu, drewna, bambusa oraz kukurydzy. koszt jego wytworzenie wynosi około 1,1 zł/kg.

chinese-professor-turns-agricultural-and-forestry-waste-into-3d-printable-material-4Osiągnięcie chińskich naukowców nie tylko obniży koszty użytkowania drukarek 3D, ale przede wszystkim pomoże chronić środowisko naturalne. Chińskie rolnictwo rocznie produkuje około 700 mln ton odpadów, więc część z nich będzie można wykorzystać do produkcji nowego filamentu.

Więcej na: 3ders.org

 

 

Dodaj komentarz