Eko konkurs. Wygraj nagrody, które zmienią (Twój) świat!

Eko konkurs. Wygraj nagrody, które zmienią (Twój) świat!
@ materiały prasowe

Ekologia to nie tylko duże inicjatywy społeczno-gospodarcze. Życie w zgodzie z naturą to codzienne decyzje każdego mieszkańca Ziemi, które sprawiają, że planeta jest mniej zanieczyszczona, a my żyjemy w bardziej przyjaznym otoczeniu. Fixit – firma organizująca eko konkurs – funduje nagrody, które ograniczą produkcję plastiku oraz emisję szkodliwych gazów do atmosfery.

Konkurs “Wygraj nagrody, które zmienią (Twój) świat!” to najnowsza ekologiczna inicjatywa Fixit. W jej ramach przyznane zostaną przyjazne planecie nagrody – zdobędą je osoby, które udzielą najciekawszych odpowiedzi na pytanie: “Dlaczego przejmuję się środowiskiem?”. Co więcej, biorąc udział w konkursie, uczestnik sam wybiera nagrodę, by ta jak najlepiej służyła mu na co dzień! Tym samym do zdobycia są produkty praktyczne oraz proekologiczne.

Pomysł Fixit wpisuje się w światowy trend na zwiększanie świadomości ekologicznej i podejmowanie pro-środowiskowych zachowań. Choć idea edukowania i doceniania dobrych dla natury postaw jest znana od lat, firma poszła o krok dalej. Nagrodami w konkursie są system filtrowania wody, saturator oraz hulajnoga elektryczna. Wszystkie te produkty w sposób realny przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Ograniczenie zużywania plastiku, oszczędności na zakupie benzyny przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji spalin do atmosfery to korzyści, które odczują zarówno zwycięzcy konkursu, jak i planeta.

Zmianę świata na lepszy, bardziej czysty, a tym samym przyjemny i zdrowy dla otoczenia, powinniśmy zacząć od siebie samych. Stąd inicjatywa Fixit polegająca na promowaniu świadomych ekologicznie postaw. Chcemy wesprzeć w nich osoby, które cenią środowisko i coraz bardziej świadomie patrzą na swój wpływ na świat

mówi Mariusz Ryło, CEO Fixit

  “Wygraj nagrody, które zmienią (Twój) świat!” to jedno z proekologicznych działań firmy, element kampanii “Fixit dla świata”. W jej ramach promuje się ideę cyrkularności, czyli gospodarki zamkniętego obiegu poprzez ograniczanie śladu węglowego m.in. za pośrednictwem refurbishmentu. Firma pomaga w ten sposób przedsiębiorstwom realizować założenia oparte na cyrkularności, m.in. poprzez odnawianie urządzeń oraz ocenę przydatności zwracanych produktów do ponownego wykorzystania.

  Konkurs organizowany przez Fixit ma przyciągnąć uwagę nie tylko osób podejmujących na co dzień eko decyzje, ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dbaniem o swoje otoczenie.

  Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie ekofixit.pl. Konkurs trwa do 13 listopada br.

  źródło: materiały prasowe

  Świadomy konsument – dodatkowe informacje:
  black friday, cyber monday, cykl życia produktu (Life Cycle Assesment LCA), data przydatności do spożycia, data ważności, dyrektywa Omnibus, dyrektywa Single-Use Plastics, etykiety energetyczne, greenwashing (ekościema, ekomanipulacja, zielone kłamstwo), ekonomia subskrypcji, gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ), kosmetyki naturalne (ekokosmetyki), odpowiedzialna konsumpcja, pakiet odpadowy, Prawo Do Naprawy (#RightToRepair), produkty bio, produkty ekologiczne (eko), recykling, redesign, rozszerzona odpowiedzialność producenta (ROP), ekonomia współdzielenia (sharing economy), społeczna lodówka, system kaucyjny, transport ekologiczny, turystyka ekologiczna, upcykling, uwalnianie książek (bookcrosing), zdrowa żywność, zrównoważone rybołówstwo, żywność drukowana, żywność ekologiczna

  ślad ekologiczny (ecological footprint), ślad środowiskowy (environmental footprint), ślad węglowy (carbon footprint), ślad wodny (water footprint)
  air-commerce, downsizing, overpackaging

  Jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne:
  na wakacjach, na zakupach, w podróży, ogranicz zużycie papieru
  oszczędzanie energii elektrycznej (oszczędzanie prądu): tryb czuwania Stand-by
  energooszczędne oświetlenie: świetlówka kompaktowa (energooszczędna), żarówka LED
  oszczędzanie gazu, oszczędzanie wody: perlator
  energooszczędna wentylacja, energooszczędne ogrzewanie
  energooszczędne urządzenia: czajnik elektryczny, komputer, lodówka i zamrażarka, odkurzacz, okap kuchenny, piekarnik, płyta grzejna, pojemnościowy podgrzewacz do wody, pralka, telewizor, zmywarka
  segregacja odpadów
  znaki i oznaczenia ekologiczne

  Ekologiczny styl życia:
  freganizm, Lifestyles of Health and Sustainability (LOHAS), Less Waste, Repair Cafe, Slow fashion, Slow life, weganizm, wegetarianizm, Zero Waste
  zasada 3R, zasada 5R, zasada 8R: Rethink (Przemyśl swoją relację ze środowiskiem), Refuse (Odmawiaj), Reduce (Unikaj), Reuse (Użyj ponownie), Rehome (Znajdź nowy dom), Repair (Naprawiaj), Recycle (Utylizuj, Recyklinguj, Oddaj do odzysku), Rot (kompostuj)

  Wiedza ekologiczna – dodatkowe informacje:
  aforyzmy ekologiczne
  , biblioteka ekologa, biblioteka młodego ekologa, ekoprognoza, encyklopedia ekologiczna, hasła ekologiczne, hasztagi (hashtagi) ekologiczne, kalendarium wydarzeń ekologicznych, kalendarz ekologiczny, klęski i katastrofy ekologiczne, największe katastrofy ekologiczne na świecie, międzynarodowe organizacje ekologiczne, podcasty ekologiczne, poradniki ekologiczne, (nie) tęgie głowy czy też (nie) najtęższe umysły, znaki i oznaczenia ekologiczne

  Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

  Możesz również wypić ze mną wirtualną kawę! Dorzucasz się w ten sposób do kosztów prowadzenia portalu, a co ważniejsze, dajesz mi sygnał do dalszego działania. Nad każdym artykułem pracuję zwykle do późna, więc dobra, mocna kawa wcale nie jest taka zła ;-)

  Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

  Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

  Przewiń do góry