Światowy Dzień Ziemi - wlaczoszczedzanie.pl / Depositphotos/ @sdecoret
Depositphotos/ @sdecoret

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym świętem ekologicznym obchodzonym corocznie od 1970 roku. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.

W wielu państwach organizowane są akcje mające promować przyjazne naturze postawy w społeczeństwie. Wydarzenie ma uczulić społeczeństwo i polityków na zagrożenia, przed którymi staje nasza planet. W Polsce akcja najczęściej skupia się na problemie śmiecenia i ponownym odzysku cennych surowców.

W ostatnich latach pojawia się jednak coraz więcej tematycznych akcji, które mają uświadamiać społeczeństwo, jak wielkie zmiany w ekosystemie planety powoduje działalność człowieka. Wiele miast i gmin organizuje wymianę surowców nadających się do recyklingu na sadzonki roślin balkonowych i krzewów. W Krakowie, podczas Dnia Ziemi 2015, zebrano ponad siedem ton butelek, puszek i baterii, które wymieniono na niemal 17 tysięcy sadzonek.

O tym ważnym wydarzeniu pamięta również wyszukiwarka Google, która użytkowników wita alternatywną wersją swojego logo. Google Doodle to śmieszne, zaskakujące i dość spontaniczne zmiany wprowadzane w logo Google w celu uczczenia świąt, rocznic oraz pamięci znanych artystów, pionierów i naukowców.

Tym razem to aż 6 grafik – z niedźwiedziem polarnym, lisem, słoniem. Zobacz wszystkie na stronie google doodle

google doodle

zobacz więcej szczegółowych informacji: Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dodaj komentarz