fbpx

Dzisiaj Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi - wlaczoszczedzanie.pl / Depositphotos/ @sdecoret
Depositphotos/ @sdecoret

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym świętem ekologicznym obchodzonym corocznie od 1970 roku.

W wielu państwach organizowane są akcje mające promować przyjazne naturze postawy w społeczeństwie. Wydarzenie ma uczulić społeczeństwo i polityków na zagrożenia, przed którymi staje nasza planet.

W ostatnich latach pojawia się jednak coraz więcej tematycznych akcji, które mają uświadamiać społeczeństwo, jak wielkie zmiany w ekosystemie planety powoduje działalność człowieka. Wiele miast i gmin organizuje wymianę surowców nadających się do recyklingu na sadzonki roślin balkonowych i krzewów. W Krakowie, podczas Dnia Ziemi 2015, zebrano ponad siedem ton butelek, puszek i baterii, które wymieniono na niemal 17 tysięcy sadzonek.

google doodle
Google doodle

O tym ważnym wydarzeniu pamięta również wyszukiwarka Google, która użytkowników wita alternatywną wersją swojego logo. Google Doodle to śmieszne, zaskakujące i dość spontaniczne zmiany wprowadzane w logo Google w celu uczczenia świąt, rocznic oraz pamięci znanych artystów, pionierów i naukowców. Tym razem to aż 6 grafik – z niedźwiedziem polarnym, lisem, słoniem.

Zobacz wszystkie na stronie google doodle.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X