Dzięki Hyper Poland superszybka kolej Hyperloop ma szansę powstać w Polsce

Dzięki Hyper Poland superszybka kolej Hyperloop ma szansę powstać w Polsce - wlaczoszczedzanie.pl - @ Hyper Poland
@ Hyper Poland

Hyper Poland został jednym z 35 półfinalistów konkursu Global Challenge, w którym ma zostać wybrana prawdopodobna lokalizacja linii superszybkiej kolei. Osiągnięcie polaków to spory sukces, bo do konkursu organizowanego przez Hyperloop One zgłosiło się 2,6 tys. zespołów z całego świata. Projekt przedstawiony przez Polaków zakłada budowę Hyperloopa z Warszawy do Wrocławia. Podróż między tymi miastami trwałaby zaledwie kilkanaście minut.

W konkursie pozostało 35 półfinalistów. Polski zespół w którego skład wchodzą studenci z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz firm projektowych, przekonuje, że w swoim projekcie zaproponował rozwiązania technicznie, które wyróżniają go na tle konkurencyjnych zespołów.

Zespół uważa, że udało mu się rozwiązać wiele problemów, które stanowiły barierę techniczną do powstania technologii Hyperloop. Pojazd może być szybszy i zużywać mniej energii od konkurencyjnych rozwiązań. Półfinaliści zaprezentują swoje projekty 28 lutego w Delhi, 6 kwietnia w Waszyngtonie i 27 kwietnia w Londynie. Wybór najlepszego projektu ma zostać ogłoszony w maju.

Hyperloop to wizja która ma zrewolucjonizować transport. Podróż ma odbywać się wewnątrz stalowych kapsuł poruszających się z prędkością ponad 1200 km/h.

źródło: hyperpoland.com

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X