Dwie organizacje z polski z szansą na Zielone Oskary EMAS Awards 2017

EMAS - znak ekologiczny na materiałach informacyjnych
EMAS

Zakończyły się krajowe kwalifikacje do tegorocznej edycji konkursu EMAS Awards 2017. Dwie organizacje z Polski awansowały do ogólnoeuropejskiego etapu konkursu, a trzem przyznano wyróżnienie. Nabór krajowy był prowadzony przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska przy współpracy z Ministerstwem Środowiska.

Europejskie Nagrody EMAS to najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane za szczególne osiągnięcia w zakresie zarządzania ochroną środowiska. Zostały ustanowione przez Komisję Europejską i są przyznawane od ponad 11 lat. Tematem tegorocznej 12 edycji konkursu jest wspieranie przejścia na model gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy kraj członkowski mógł zgłosić do kolejnego, ogólnoeuropejskiego etapu tylko jedną organizację w danej kategorii. W naborze krajowym wyłoniono dwie organizacje, które awansowały do ogólnoeuropejskiego etapu konkursu.

Pierwsza w kategorii organizacje sektora prywatnego, duże to firma CEMEX Sp. z o.o. Cementownia Chełm.

Druga w kategorii organizacje sektora publicznego, małe lub duże to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska przyznał także wyróżnienia trzem organizacjom biorącym udział w krajowych kwalifikacjach

  • OSI Food Solutions Poland Sp. z o.o. oddział w Ostródzie
  • CP Recycling Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Kraków
  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A, Częstochowa.

Ceremonia wręczenia nagród EMAS Awards odbędzie się w maju 2017 roku na Malcie.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X