Do końca 2017 roku powstanie co najmniej 50 stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce

Do końca 2017 roku powstanie co najmniej 50 stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce
Flickr / @ morebyless / CC BY 2.0

Co najmniej 50 stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych uruchomi do końca 2017 roku w największych miastach w Polsce, przy autostradach, drogach ekspresowych i szybkiego ruchu gdyńska spółka GreenWay Infrastructure Poland.

Pierwszą stację z ogólnopolskiej sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych spółka uruchomiła w grudniu 2016 r. na terenie warszawskiej Galerii Mokotów. Kolejne punkty ładowania powstaną jesienią tego roku m.in. w Galerii Bronowice w Krakowie, PH Auchan Bielany we Wrocławiu, Centrum Matarnia w Gdańsku, Port Łódź, Atrium Copernicus w Toruniu, Parku Handlowym Eden w Zgorzelcu oraz Warszawie – Wola Park i Atrium Promenada.

Łącznie do pierwszego kwartału 2019 roku GreenWay Infrastructure Poland zainstaluje w Polsce 75 publicznie dostępnych stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Stacje mają być ulokowane w odstępie co 85 kilometrów od siebie.

Cały projekt jest współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej w ramach mechanizmu finansowego „Łącząc Europę”. UE przeznaczyła na tę inwestycję 3,3 mln euro, co stanowi 85% kosztów przedsięwzięcia, przy czym z tej kwoty firma ma zainstalować także 10 ładowarek na Słowacji.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X