Disnayland oraz ponad 80 krajów z całego świata zainteresowało się świecącą w nocy ścieżką rowerową

Disnayland oraz ponad 80 krajów z całego świata zainteresowało się świecącą w nocy ścieżką rowerową - @ materiały prasowe
@ materiały prasowe

Disnayland oraz ponad 80 krajów z całego świata zainteresowało się świecącą w nocy ścieżką rowerową Green Velo. Innowacyjny odcinek ścieżki powstał w ubiegłym roku w okolicach Lidzbarka Warmińskiego. Autorem projektu jest laboratorium TPA w Pruszkowie.

Ścieżka rowerowa długości 100 metrów jest samowystarczalna bo nie wymaga żadnego dodatkowego zasilania. Dzięki specjalnemu materiałowi ułożonemu na jej nawierzchni, zawierającego luminofory, jest ona w stanie oddawać światło zgromadzone w ciągu dnia przez ponad 10 godzin nocnych.

Głównym celem budowy nietypowej ścieżki była poprawa bezpieczeństwa rowerzystów, tam gdzie doprowadzenie energii do oświetlenia ścieżki jest kosztowne, a postawienie oświetlenia solarnego nie sprawdza się.

Zainteresowanie iluminującym materiałem jest ogromne. Z firmą TPA kontaktują się przedstawiciele samorządów z różnych miejsc w Polsce, administracje drogowe zza granicy, oraz prywatni inwestorzy z całego świata, od USA, Kanady aż do Japonii czy Australii.

Chcą przy użyciu innowacyjnego materiału robić m.in. drogi, ścieżki, przejścia dla pieszych, lądowiska dla helikopterów, oraz inne projekty.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top